Sisukord / kiirviited
- Teraapiagrupp paaridele
- Eneseteraapia grupp: Kohtumine iseendaga
- Minu roll ja kasvamine iseendaks
- Konstellatsioonid ja psühhodraama: Kohtumine, oma kohaga perekonnas
- TRE: Keha vabaks pingetest ja stressist TRE-harjutused (Trauma & Tension Releasing Execises)
- Rõõm enesest, oma partnerist, paarisuhtest ja lapsevanemaks olemisest
- PREP-paarisuhtekoolitus töökohal
- Sina, Mina, meie: PREP – paarisuhtekoolitus
- Raseduskriis ja sünnitusmaja – Crisis Pregnancy and Maternity
- Psühhodraama
Teraapiagrupp paaridele
Perekonna mustrid, varjatud dünaamikad ja nende mõju lähisuhtele: töötuba paaridele.
Grupp on täitunud ja uus grupp alustab 2024 sügisel
Paarisuhe vajab partnerite oskust olla kohal, lähedased ja turvalised. Igapäeva rutiin, kiirus ja kohustused aga võivad röövida mehe ja naise vahelt selle, mis armudes tunnetati ning ülesehitati. Paljud paarid kogevad, et läbi teadliku teraapia, ühiste tegevuste, romantika tagasi toomise on võimalik jällegi leida tasakaal ja harmoonia suhtes aga vahel tundub ikkagi, et miskit on paigast ära. Tekivad küsimused, kas meil on miskit viga, kas mul on vale partner või kas me üldse peaksime olema koos?
Kutsun teid paaridele mõeldud gruppi, kus partneriga koos olles saab uurida nii toimivaid kui ka mitte toimivaid, nähtavaid kui ka varjatuid dünaamikaid, et muuta teadlikult lähisuhe sügavamaks ning ühendunumaks.
Töötoas kasutame psühhodraama meetodit, pere- ja paarisuhte tehnikaid ning perekonstellatsiooni. Need meetodi pakuvad võimalust kogeda ja õppida hoidma lähedust ja koos olemist. Keskendume nendel kohtumiste taipamisele ja arusaamisele, kuidas tugevdada oma suhet ja ühendust, aga ka sellele, et tunnetada teine-teist, koos hingata, õppida päriselt jagama, teine-teist nägema ja looma dialooge jne.
Konstellatsioon on intuitiivne grupi meetod, mis võimaldab näha suuremat pilti enese tegelikkusest ja dünaamikatest. Kõik, mida oled teadvustanud, seda saad sa ka tervendada. Me läheme paarisuhtesse oma ootuste ja uskumustega, vajaduste ja traumadega. Alati kohtuvad paarisuhtes kaks erinevat maailma. Me kanname eneses oma mõlema vanema suguvõsade mustreid, dünaamikaid ja lojaalsuseid. Selleks, et mõista kõike rasket oma paarisuhtes ja seda muuta, tuleb taibata, kust kohast kõik mõjud tulevad. Leppides teadlikult oma tegelikkusega, saab hakata looma uut soovitud reaalsust.
Gruppi on oodatud paarid, kes soovivad tuua ja luua muutust oma suhtesse läbi teadlikkuse enese ning päritolu pärandite kohta. Kui teie vahel aga on palju konfliktsust ja rahulolematust, millest te keeldute rääkimast omavahel, siis soovitan pigem tulla enne individuaalsele paarisuhte nõustamisele.
Grupid hgakkavad toimuma kord kuus ühel nädalavahetuse päeval, kella 10 – 18ni (vahel arvestame ka sellega, et loome avatud lõpuga õhtuid, ehk siis, kui kellegi töö on pooleli ja aeg pressib peale, siis grupiga koostöös lõpetame kõik protsessid). Tegu on suletud grupiga , st. aasta jooksul liikemed ei muutu, liikemte arv maksimaalselt 6 paari. Registreerudes gruppi, tähendab see kõigi 8 korra osalemist. Kui paarilistest üks ei saa mingil korral osaleda, siis teine on ikka oodatud.
Gruppi viivad läbi Heldo Korbe (perekonstellöör) ja Küllike Lillestik (psühhodraama grupiterapeut)
Registreerumiseks ja huvi korral kirjuta klillestik@gmail.com
Eneseteraapia grupp: Kohtumine iseendaga
KOHTUMINE ISEENDAGA
Psühhodraama teraapiagrupp aasta vältel.
Kuupäevad: uued kuupäevad on olemas, uued grupid alustavad september 2024, kui oled huvitatud kirjuta klillestik@gmail.com, inimeste arv grupis on piiratud, grupp on kinnine
Inimese tähtsaim ülesanne on võtta vastutus iseenda elu ees. (T.Hellsten)
Kes on minu elu peategelane? Milline on minu roll oma elu käsikirja kirjutamisel? Miks on minu eluga nii, et olen seal kus olen? Kuidas tulla toime raskete tunnetega ja segadusega endas? Miks ma teen selliseid valikuid ja kuidas ma teen oma partnerite osas valikud? Kuidas leida tasakaalu erinevate elurollide vahel ja mõista paremini ennast?
Need on küsimused, millel on meie elukestvas arengus oluline roll. Muutuste teadvustamine ja loomine algab küsimusest.
Kutsume teid enesearengu/teraapia gruppi, kus on võimalik tõsta teadlikkust enesest, oma vajadustest ja saada uut nägemust, milliseid muutuseid on vajalikud.
Grupitöös kasutame psühhodraama meetodit, mis teooriale loovast inimesest, kes on võimeline mõistma ennast ja oma maailma, looma kontakte, uuenema vastavalt seatud eesmärkidele, muutma ka ühiskonda inimlikumaks ja õiglasemaks. Loovus ei ole eriline anne, vaid viis elada, kasutada oma jõuvarusid, väljendada ennast, olla ühenduses oma ümbrusega.
Psühhodraama on tegevuslik grupitöö meetod, mis sobib hästi loovuse ja spontaansuse vabastamiseks. Grupis on võimalik uurida ja tegeleda oma elu oluliste teemade, suhete ja probleemidega, avastades oma ressursse ja saada toetust. Grupis saab turvalises proovida keerulist elusituatsioonide lahendamisvõimalusi, et saavutada suurem sisemine tasakaal.
Igal inimesel on võimalus läbi teadlikkuse iseendast kujundada oma kogemusi, suhteid ja eluteed. Probleemid, mured, teemad, mis meid meie elus häirivad on muudetavad ja lahendatavad läbi teadliku enesearengu.
Grupp on kinnine ja kohtade arv on piiratud (kuni 10 inimest), vajalik on eelregistreerimine klillestik@gmail.com , 53 910923 (küsi julgelt infot).
Küllike Lillestik (grupijuht, psühhodraama lavastaja (CP)) ja Heldo Korbe (perekonstellöör)
Minu roll ja kasvamine iseendaks. Uued grupid 2024 sügis.
Psühhodraama enesearengugrupp.
Taas kutsume naisi ja mehi enesearengu gruppi, et vaadata enesesse ja avastada uusi ressursse. Ka sellel aastal teeme muudatuse, pakume teile võimalust osaleda ühes ja samas grupis, samade inimestega läbi aasta. Julgustan osalema, kui soovid läbi aasta jätkuvat enese uurimise tööd ilma, et vahepeal protsessid katkeksid.
Grupitöös tegeleme teemadega, mis aitava paremini mõista ennast ja oma rolli omaenda elus, suhetes inimestega, paarisuhtes jne.
Igal inimesel on võimalus läbi teadlikkuse iseendast kujundada oma kogemusi, suhteid ja eluteed. Probleemid, mured, teemad, mis meid meie elus häirivad, on muudetavad ja lahendatavad läbi teadliku enesearengu.
Milline on minu roll oma elu käsikirja kirjutamisel? Milline naine, tütar, partner, töökaaslane, ema jne ma olen? Kuidas leida tasakaalu erinevate elurollide vahel ja mõista paremini ennast?
Kahjuks ei ole olemas ühest juhendit, kuidas kohaneda erinevate rollidega, kuidas paarisuhte ja teineteisega toime tulla, kuidas konflikte lahendada, kuidas peale kriise edasi minna, kuidas vältida oma vanematelt kaasa saadud mustreid, kaitsta lapsi pingelise õhkkonna poolt tekitatud kahjustuste eest jne. Grupitööga on võimalik uurida neid olukordi ja leida enda jaoks vastuseid.
Käime läbi ja töötame teemad:
• Arusaamad ja väärtused inimsuhetes, sh paarisuhtes
• Päritolupere, omapere … mustrid, kordused, erinevused
• Traumad, kriisid, konfliktid ja nendega toimetulek, kuidas üles leida ressurssid
• Rasked teemad: austuse kadu, armukadedus, majanduslikud probleemid jne.
• Rõõm peres, kuidas olla sõbrad, armukesed, lapsevanemad jne.
Teemad võivad ka muutuda vastavalt grupiliikmete vajadustele. Tegeleme sellega, mis on Teile oluline. Grupis võib leida tuge ja selgust oma igapäevaellu ning pakkuda oma kogemusest lähtuvat toetust teistele grupiliikmetele.
Lisaks tegevuslikele meetoditele – psühhodraama ja loovharjutused – kasutame grupitöös arutelu, TRE meetodit lõõgastamiseks, kohtumisi ja rännakuid, tantsu ja liikumist. Jagame informatsiooni ka peremudelite, käitumismustrite, suhtesõltuvuse, kaassõltuvuse olemusest, arengust jne.
Kui oled huvitatud, telli: konstellatsioonid ja psühhodraama: Kohtumine, oma kohaga perekonnas
Psühhodraama ja konstellatsioonide nädalavahetus
KOHTUMINE, OMA KOHAGA PEREKONNAS – uus grupp 2024 kevadel ja sügisel
Mis mõjutab minu elu? Milline on minu koht perekonnas? Miks on minu eluga nii, et olen seal kus olen? Kuidas tulla toime raskete tunnetega ja segadusega endas? Miks ma teen selliseid valikuid ja kuidas ma teen oma partnerite osas valikud? Kuidas ma ennast peresuhtes tunnen? Kas olen rahul ja tasakaalus või soovin midagi muuta enda jaoks oma elus? Need on küsimused, millel on meie elukestvas arengus oluline roll. Muutuste loomine algab uudishimust, küsimuste küsimisest, teadlikkuse tekkest ja otsusest muutusele.
Esmakordselt läbi kahe meetodi kohtumise, psühhodraama ja perekonstellatsioonid, kutsume teid töötuppa, kus on võimalik tõsta teadlikkust enesest, oma vajadustest ja saada uut nägemust, milliseid muutuseid on vajalikud.
Psühhodraama on tegevuslik grupitöö meetod, mis sobib hästi loovuse ja spontaansuse vabastamiseks. Grupis on võimalik uurida ja tegeleda oma elu oluliste teemade, suhete ja probleemidega, avastades oma ressursse ja saada toetust.
Konstellatsioonide abil tuuakse nähtavale alateadvuses peidus olevad varjatud seosed, mis teevad pingeliseks meie suhted kodus, tööl, elus erinevates olukordades või ka iseendaga, oma eesmärkidega, tervisega vms. Tuues nähtavaks seosed pereliikmete ja suguvõsas toimunuga on võimalik mõista seoseid teatud süstemaatiliseks kujunenud probleemidega ja neid muuta.
Igal inimesel on võimalus läbi teadlikkuse iseendast kujundada oma kogemusi, suhteid ja eluteed. Probleemid, mured, teemad, mis meid meie elus häirivad on muudetavad ja lahendatavad läbi teadlikkuse ning tegelikkuse tunnistamise.
Grupp on kinnine ja kohtade arv on piiratud, vajalik on eelregistreerimine klillestik@gmail.com , 53 910923 (küsi julgelt infot).
Küllike Lillestik (süsteemne pereterapeut, psühhodraama lavastaja (CP)) ja Heldo Korbe (perekonstellöör)
TRE
Keha vabaks pingetest ja stressist TRE-harjutused (Trauma & Tension Releasing Execises)
TRE harjutused (Trauma Releasing Excercises) vabastavad efektiivselt kehasse kuhjunud negatiivsed pinged ja kogemused, mis meie teadlik meel on juba unustanud. See meetod põhineb inimese bioloogilisele ja neuroloogisele võimele päästa end ise traumadest. Harjutuste sarja eesmärk on vabastada keha ja meel tagasi loomulikku lõdvestunud seisundisse.
Kõigil on vaba valik kuidas end stressist ja traumast vabastada. Sageli ei aita rasketest asjadest lihtsalt rääkimine, sest trauma on ladestunud kehasse. Psühhoteraapia ei pruugi alati aidata kui inimene on end pidevalt kontrollivas valveseisundis. Kuna trauma on kapseldunud kehasse, on hea seda hakata lahti laskma just kehast, kusjuures traumade põhjuseid ei pea teadlikult mäletama ega välja kaevama. TRE harjutused ei asenda muidugi professionaalset psühhoteraapiat, kuid on väga tõhusaks abivahendiks.
Kutsume teid kogema ja selgeks õppima TRE harjutusi. TRE harjutused on lihtsad ja kerged õppida ning kehale väga loomulikud, neid võib teha kasvõi iga päev.
Regitreerumiseks kirjuta info@kyllikelillestik.com
Juhendaja: Küllike Lillestik (TRE 1. ja 2. taseme instruktor)
Loe lisaks ja vaata videolõike TRE harjutustest kodulehelt www.traumaprevention.com ja www.tre-estonia.net
Rõõm enesest, oma partnerist, paarisuhtest ja lapsevanemaks olemisest
Pakun loenguid firmadele, koolidele, meeskondadele, naistele, meestele, peredele, kes on huvitatud loengutest paari- ja peresuhete teemadel.
Info Küllike Lillestik klillestik@gmail.com
PREP koolitused
PREP-paarisuhtekoolitus töökohal
Tööandjale!
Tööandjale on ettevõttes olulised inimesed, kes pühenduvad tööle, oskavad meeskonnas töötada, panustavad meeskonda ja ettevõtte suhtlemise kliimasse ning on lojaalsed. Kuid inimene, kellel on kodus suhted sassis, kui käsil on lahkuminek või lahutus, või fookus on oma lähisuhete pealt libisenud muudele elumerelainetele (viies töötaja mõtted tööst veelgi eemale) siis kajastub see kõik ka töötulemutes, lojaalsuses, ettevõtte sisekliimas, kaadrivoolavuses jne.
PREP-paarisuhtekoolitus tugevdab töötaja paarisuhet. Paranevad teadmised ja oskused enda rollist paarisuhtes, kindlus selles osas, kuidas hoida seda head, mis suhtes on ja kuidas lahedada probleeme, mis on tekkinud või võivad veel tekkida. Paranevad suhtelmisoskused ja enesereflektsioon.
Koduse tugisüsteemi tugevnemine, oskused suhelda ja probleeme lahendada, enesejuhtimise teadlikus tagavad ettevõttele pühendunumad, tugevama stressitaluvusega lojaalsed fokuseeritud töötajad.
Huvi lisainfo kohta ja gruppide tellimise kohta PREP-paarisuthekoolitajalt Küllike Lillestik, email klillestik@gmail.com või telefonil 53 910293.
Sina, Mina, meie: PREP – paarisuhtekoolitus
Armastus on nagu haruldane taim. Seda tuleb kasta, selle eest tuleb hästi hoolitseda ja seda tuleb poputada (John Lennon).
Öeldakse, et armuda on lihtne, aga armastada ning iga päev külg-külje kõrval elada, aga hoopis keerulisem. Kutsume kõiki paare PREP-paarisuhtekoolitusele. Nii neid, kes soovivad seda head, mis neil juba on, hoida, kui ka neid, kes on hädas probleemidega ja sooviksid omavahelist suhet parandada.
Paarisuhtekoolitusel kohtuvad paarid teemadega:
- rõõm, lõbu, intiimsus, sensuaalsus, seksuaalsus ja sõprus paarisuhtes;
- suhtlemis- ja probleemilahendusoskuste loomine ja arendamine partnerite vahel;
- kuidas toime tulla erinevuste ja erimeelsustega;
- ootused paarisuhtes;
- pühendumine paarisuhtes ning kooselu kui pikaajaline partnerlus.
PREP-paarisuhtekoolitus sisaldab teoreetilisi teadmisi, praktilisi harjutusi paaris (isiklike teemade jagamine toimub ainult teineteisega), grupiga arutelusid (kus isiklikke asju ei jagata vaid avaldatakse arvamust paarisuhtest kui sellisest), osaleja käsiraamatuga töötamist nii koolitusel kui kodus.
Huvi korral kirjuta: klillestik@gmail.com või helista Küllike Lillestik tel. 53 910923
Koolitajad: Küllike Lillestik (PREP-paarisuhtekoolituse koolitaja, pereterapeut)
Raseduskriis ja sünnitusmaja – Crisis Pregnancy and Maternity
Ekstreemsed olukorrad, psühhopatoloogia ja raseduskriisid sünnitusmajas.
Kestvus minimaalne aeg 3h, võimalik tellida ka (1-2 päevast koolitust), või kokkuleppel
Grupi suurus 12-20 inimest, võimalik läbi viia ka suuremate gruppidega nt. 25-50.
Sihtrühm: sünnitushaigla töötajad
Koolitusvorm: tegevuslikud grupitöö meetodid juhtumite läbitöötamiseks, teoreetiliste teadmiste kinnistamiseks (psühhodraama, rolliharjutused), praktilised harjutused, vajadusel loeng jne.
Koolituse eesmärk: anda teadmised raseduskriisist kui olukorrast ja arendada ja muuta sügavamaks empaatia raseduskriisis olevate patsientide suhtes (abort, abort meditsiinilisel näidustusel, raseduse katkemine, lapse surm enne või pärast sündi, traumaatiline sünnitus, haige lapse sünd, horror partus, meeleoluhäired sünnitusjärgsel naisel, psühhootilised seisundid, fantoomrasedus, hüsteeria ja paanika sünnituse ajal ja sünnituse järgselt patsiendil jne), uurides lähemalt, millised on need pered, keda tabab raseduskriisi olukord.
Mis hakkab peres juhtuma, millised on vajadused, küsimused, mõtted, seisundid jne? Milline on inimese toimimine raseduskriisi olukorras ja kuidas kujunevad suhted aitaja elukutsega (arstid, sotsiaaltöötajad, psühholoogid jne). Aitaja elukutse raskused, kui tema patsiendid/kliendid on kriisis. Kuidas kasutada aitaja elukutses peamist tööriista – isiksust? Kursus annab võimaluse leida efektiivsemaid viise isiksuslike ressursside taastamiseks ja paremaks toimetulekuks oma ametis.
Koolitaja: Küllike Lillestik, psühholoog, raseduskriisi nõustaja, psühhodraama tegevuslike meetodite grupijuht.
Psühhodraama
Psühhodraama on tegevuslik grupitöö meetod, mis annab osalejale võimaluse uurida oma isiksust, uskumusi ja sisemaailma vastastikuses suhtes teiste inimeste ja ümbritseva maailmaga. Psühhodraama meetod pakub võimaluse enda paremaks mõistmiseks, isiksuse kasvuks ja enda elu paremaks integreerimiseks ühtseks tervikuks nii tunnetuslikel kui ka käitumistasanditel.
Psühhodraama looja Jacob Levi Moreno (1889-1974) uskus, et igas inimeses toimib spontaansusfaktor, mis võimaldab leida olukordadele adekvaatseid vasteid ja loovaid lahendusi. Spontaanust defineeritakse kui uut reageeringut vanades olukordades või adekvaatset reageeringut uutes olukordades. Loovus loob selle, mida varem polnud.
Moreno ise on kirjeldanud psühhodraamat järgmiste fenomenide kaudu: soojendus, loovus ja spontaansus, kohtumine (encounter), kahepoolne empaatia (tele), ühisteadvus ja ühisalateadvus, roll versus ego ja rollivahetus, tegevus.
Suhted on psühhodraamas kesksel kohal. Inimene on suhetes olles alati mingis rollis ja igal rollil on vastandroll. Inimese identiteet tuleneb sellest, milliseid rolle ta loob. Psühhodraama abiga näeb inimene rolle, mida ta mängib ja mida teised mängivad ning aidates taastada spontaansust aitab see ka iseend ja teisi paremini mõista.
Psühhodraamas on võimalik kohtumine, kus üks inimene näeb teist inimest siin ja praegu sellisena nagu ta on, ja teine näeb teda sellisena nagu tema on. Olulisel kohal on jagamine, rääkimine endast ja oma kogemusest antud olukorras. Jagamine võimaldab grupiliikmetel tunda ennast toetatuna ja aktsepteerituna ning saada aru omaenda probleemide universaalsusest.
Psühhodraama terapeutilised aspektid:
• Emotsionaalne (katarsis);
• Kognitiivne (tegevuslik insait);
• Inimestevaheline (tele);
• Kujutlused (“surpulus” reality);
• Käitumuslik (tegevuses väljaelamine);
• Mittespetsiifilised (maagia).
Zerka Moreno on öelnud sõnad psühhodraama kohta: “psühhodraama on võimalus harjutada elu ilma, et sind selle eest karistatakse”.