Minu erapraksis asub Laki 11b, büroomajas, hoovipealses osas. Keskmine uks, uksekell 1. Pereteenus.

Laki tänava teraapia ruumides on kaks tuba:
üks neist on 18 ruutmeetrit, et töötada peredega ja teine 40 ruutmeetrit, kus toimuvad grupiteraapia ja loengud.

Kui oled huvitatud hindadest ja ruumide rentimisest võta minuga ühendust klillestik@gmail.com

Parkimine on ületee Laki 11b tasuta parklas.

Individuaalne psühholoogi sessioon (sh. ka psühhodraama meetodil) (50min.) 60 EUR

Pere- ja/või paariteraapia sessioon paarile (1-1,5h sessioon) 60EUR tund, kokku 90EUR

Perekonna psühhoteraapia väikelastega või teismelistega peredele, sessioon (1-1.5h) 60 – 90EUR

Konstellatsioonid individuaalsed 60EUR tund, grupis või teema käsitluseks kokkukutsutud grupis konstellatsiooni töö 90EUR,
Koostöös konstellöör Heldo Korbega individuaalsed tööd 60EUR tund, grupis või teema käsitluseks kokkukutsutud grupis konstellatsiooni töö 125EUR,

Multigeneratsiooniline pereteraapia (laiendatud perekonnaga kohtumised (st. näiteks täiskasvanud vanemate sessioonid oma täiskasvanud lastega, teismeliste sessioonid oma vanematega, vanavanematega jne.) suhtete uurimise või parandamise eesmärgil)
60 EUR tund, sessioon 1.5 – 2h

IMAGO või EFT (tunnetekeskne paariteraapia) paarisuhteteraapia sessioon (1-1.5h) 60EUR tund, kokku 85EUR

IMAGO või EFT paarisuhteteraapia 10 sessiooni 700 EUR

Suhtete parandamine sõprade, kolleegide, tuttavate vahel, sessioon (1-1.5h) 60EUR tund, kokku 85EUR

Skype sessioon individuaalne (50min.) 60EUR tund ja paarile (1-1.5h) 90EUR tund

TRE harjutuste sessioon (1h) 50EUR

Raseduskriisi nõustamine – 1h 50EUR

Midagi erilist:

Kingitus teie suhtele, kooselu alustades, enne pulmi, enne lapse sündi jne., et saada teada, kuidas hoida seda head, mis teie vahel on ja mõista konflikte suhtes. Sessioon (2h) 100 EUR

Kinkekaart: sõbrapäevaks, pulma/kohtumise aastapäevaks, sünnipäevaks, lapse sünni puhul

Grupiteraapia hinnakiri:

Psühhodraama enesearengu või -teraapia grupp – sügisest-kevadeni grupp alates 800 EUR (vt. grupi kuulutuse juures)

TRE stressi ja pingete vabastamise harjutused grupis – 5 kohtumist 180 EUR

Vestlusringid ja loengud perekonna, lapse sünni, suhete hoidmise, trauma, stressi, läbipõlemise jne. teemadel – hind kokkuleppel

PREP – paarisuhtekoolitus (16h) – paarile 400 EUR

“Õnn igas päevas” – suhtekursus paaridele (12h) – 350 EUR paar

Ettevõtete meeskondadele TRE harjutused, meeskonna arendamine, kriisitöö, meeskonnatöö jne. hind kokkuleppel.

Sessioonide soov õhtul (alates kella 18) või nädalavahetusel hind 120 eur tund

Kui aeg on kokkulepitud ja kohale mitte tulemisest ei teatata 48h ette, tuleb tasuda kogu sessiooni hind.

Kaardimakse võimalus. Arvega maksmisel lisandub käibemaks.

Väiksema sissetulekuga peredele on võimalik teha kokkuleppeid hindade osas. Raha ei saa olla takistus, et teraapiasse mitte tulla. Isiku, kellel aga on võimalik ja on huvitatud saavad toetada kõrgema sessiooni hinnaga väiksemate sissetulekutega perede sessioone, kirjuta mulle ja arutame.

Perekonna mustrid, varjatud dünaamikad ja nende mõju lähisuhtele: töötuba paaridele.
Grupp on täitunud ja uus grupp alustab 2022 sügisel

Paarisuhe vajab partnerite oskust olla kohal, lähedased ja turvalised. Igapäeva rutiin, kiirus ja kohustused aga võivad röövida mehe ja naise vahelt selle, mis armudes tunnetati ning ülesehitati. Paljud paarid kogevad, et läbi teadliku teraapia, ühiste tegevuste, romantika tagasi toomise on võimalik jällegi leida tasakaal ja harmoonia suhtes aga vahel tundub ikkagi, et miskit on paigast ära. Tekivad küsimused, kas meil on miskit viga, kas mul on vale partner või kas me üldse peaksime olema koos?

Kutsun teid paaridele mõeldud gruppi, kus partneriga koos olles saab uurida nii toimivaid kui ka mitte toimivaid, nähtavaid kui ka varjatuid dünaamikaid, et muuta teadlikult lähisuhe sügavamaks ning ühendunumaks.

Töötoas kasutame psühhodraama meetodit, pere- ja paarisuhte tehnikaid ning perekonstellatsiooni. Need meetodi pakuvad võimalust kogeda ja õppida hoidma lähedust ja koos olemist. Keskendume nendel kohtumiste taipamisele ja arusaamisele, kuidas tugevdada oma suhet ja ühendust, aga ka sellele, et tunnetada teine-teist, koos hingata, õppida päriselt jagama, teine-teist nägema ja looma dialooge jne.

Konstellatsioon on intuitiivne grupi meetod, mis võimaldab näha suuremat pilti enese tegelikkusest ja dünaamikatest. Kõik, mida oled teadvustanud, seda saad sa ka tervendada. Me läheme paarisuhtesse oma ootuste ja uskumustega, vajaduste ja traumadega. Alati kohtuvad paarisuhtes kaks erinevat maailma. Me kanname eneses oma mõlema vanema suguvõsade mustreid, dünaamikaid ja lojaalsuseid. Selleks, et mõista kõike rasket oma paarisuhtes ja seda muuta, tuleb taibata, kust kohast kõik mõjud tulevad. Leppides teadlikult oma tegelikkusega, saab hakata looma uut soovitud reaalsust.

Gruppi on oodatud paarid, kes soovivad tuua ja luua muutust oma suhtesse läbi teadlikkuse enese ning päritolu pärandite kohta. Kui teie vahel aga on palju konfliktsust ja rahulolematust, millest te keeldute rääkimast omavahel, siis soovitan pigem tulla enne individuaalsele paarisuhte nõustamisele.

Grupid hgakkavad toimuma kord kuus ühel nädalavahetuse päeval, kella 10 – 18ni (vahel arvestame ka sellega, et loome avatud lõpuga õhtuid, ehk siis, kui kellegi töö on pooleli ja aeg pressib peale, siis grupiga koostöös lõpetame kõik protsessid). Tegu on suletud grupiga , st. aasta jooksul liikemed ei muutu, liikemte arv maksimaalselt 6 paari. Registreerudes gruppi, tähendab see kõigi 8 korra osalemist. Kui paarilistest üks ei saa mingil korral osaleda, siis teine on ikka oodatud.

Gruppi viivad läbi Heldo Korbe (perekonstellöör) ja Küllike Lillestik (psühhodraama grupiterapeut)
Registreerumiseks ja huvi korral kirjuta klillestik@gmail.com

KOHTUMINE ISEENDAGA

Psühhodraama teraapiagrupp aasta vältel.

Kuupäevad: uued kuupäevad on olemas, uued grupid alustavad september 2022, kui oled huvitatud kirjuta klillestik@gmail.com, inimeste arv grupis on piiratud, grupp on kinnine

Inimese tähtsaim ülesanne on võtta vastutus iseenda elu ees. (T.Hellsten)

Kes on minu elu peategelane? Milline on minu roll oma elu käsikirja kirjutamisel? Miks on minu eluga nii, et olen seal kus olen? Kuidas tulla toime raskete tunnetega ja segadusega endas? Miks ma teen selliseid valikuid ja kuidas ma teen oma partnerite osas valikud? Kuidas leida tasakaalu erinevate elurollide vahel ja mõista paremini ennast?

Need on küsimused, millel on meie elukestvas arengus oluline roll. Muutuste teadvustamine ja loomine algab küsimusest.

Kutsume teid enesearengu/teraapia gruppi, kus on võimalik tõsta teadlikkust enesest, oma vajadustest ja saada uut nägemust, milliseid muutuseid on vajalikud.

Grupitöös kasutame psühhodraama meetodit, mis teooriale loovast inimesest, kes on võimeline mõistma ennast ja oma maailma, looma kontakte, uuenema vastavalt seatud eesmärkidele, muutma ka ühiskonda inimlikumaks ja õiglasemaks. Loovus ei ole eriline anne, vaid viis elada, kasutada oma jõuvarusid, väljendada ennast, olla ühenduses oma ümbrusega.

Psühhodraama on tegevuslik grupitöö meetod, mis sobib hästi loovuse ja spontaansuse vabastamiseks. Grupis on võimalik uurida ja tegeleda oma elu oluliste teemade, suhete ja probleemidega, avastades oma ressursse ja saada toetust. Grupis saab turvalises proovida keerulist elusituatsioonide lahendamisvõimalusi, et saavutada suurem sisemine tasakaal.

Igal inimesel on võimalus läbi teadlikkuse iseendast kujundada oma kogemusi, suhteid ja eluteed. Probleemid, mured, teemad, mis meid meie elus häirivad on muudetavad ja lahendatavad läbi teadliku enesearengu.

Grupp on kinnine ja kohtade arv on piiratud (kuni 10 inimest), vajalik on eelregistreerimine klillestik@gmail.com , 53 910923 (küsi julgelt infot).

Küllike Lillestik (grupijuht, psühhodraama lavastaja (CP)) ja Heldo Korbe (perekonstellöör)

Psühhodraama enesearengugrupp.

Taas kutsume naisi ja mehi enesearengu gruppi, et vaadata enesesse ja avastada uusi ressursse. Ka sellel aastal teeme muudatuse, pakume teile võimalust osaleda ühes ja samas grupis, samade inimestega läbi aasta. Julgustan osalema, kui soovid läbi aasta jätkuvat enese uurimise tööd ilma, et vahepeal protsessid katkeksid.

Grupitöös tegeleme teemadega, mis aitava paremini mõista ennast ja oma rolli omaenda elus, suhetes inimestega, paarisuhtes jne.
Igal inimesel on võimalus läbi teadlikkuse iseendast kujundada oma kogemusi, suhteid ja eluteed. Probleemid, mured, teemad, mis meid meie elus häirivad, on muudetavad ja lahendatavad läbi teadliku enesearengu.

Milline on minu roll oma elu käsikirja kirjutamisel? Milline naine, tütar, partner, töökaaslane, ema jne ma olen? Kuidas leida tasakaalu erinevate elurollide vahel ja mõista paremini ennast?
Kahjuks ei ole olemas ühest juhendit, kuidas kohaneda erinevate rollidega, kuidas paarisuhte ja teineteisega toime tulla, kuidas konflikte lahendada, kuidas peale kriise edasi minna, kuidas vältida oma vanematelt kaasa saadud mustreid, kaitsta lapsi pingelise õhkkonna poolt tekitatud kahjustuste eest jne. Grupitööga on võimalik uurida neid olukordi ja leida enda jaoks vastuseid.

Käime läbi ja töötame teemad:
• Arusaamad ja väärtused inimsuhetes, sh paarisuhtes
• Päritolupere, omapere … mustrid, kordused, erinevused
• Traumad, kriisid, konfliktid ja nendega toimetulek, kuidas üles leida ressurssid
• Rasked teemad: austuse kadu, armukadedus, majanduslikud probleemid jne.
• Rõõm peres, kuidas olla sõbrad, armukesed, lapsevanemad jne.

Teemad võivad ka muutuda vastavalt grupiliikmete vajadustele. Tegeleme sellega, mis on Teile oluline. Grupis võib leida tuge ja selgust oma igapäevaellu ning pakkuda oma kogemusest lähtuvat toetust teistele grupiliikmetele.

Lisaks tegevuslikele meetoditele – psühhodraama ja loovharjutused – kasutame grupitöös arutelu, TRE meetodit lõõgastamiseks, kohtumisi ja rännakuid, tantsu ja liikumist. Jagame informatsiooni ka peremudelite, käitumismustrite, suhtesõltuvuse, kaassõltuvuse olemusest, arengust jne.

Grupile eelnevad vajadusel individuaalsed intervjuud osaleda soovijatega.

Hind osalemisel: osalemist on võimalik maksta osade kaupa või nii kuidas kokkulepime.

Grupp on kinnine ja kohtade arv on piiratud (kuni 10 inimest), vajalik on eelregistreerimine klillestik@gmail.com , 53 910923 (küsi julgelt infot).

Gruppi juhivad:
Küllike Lillestik (grupijuht, psühhodraama lavastaja (CP), pereterapeut, raseduskriisi nõustaja) ja Heldo Korbe (perekonstellöör)

Psühhodraama ja konstellatsioonide nädalavahetus

KOHTUMINE, OMA KOHAGA PEREKONNAS – uus grupp 2022 kevadel ja sügisel

Mis mõjutab minu elu? Milline on minu koht perekonnas? Miks on minu eluga nii, et olen seal kus olen? Kuidas tulla toime raskete tunnetega ja segadusega endas? Miks ma teen selliseid valikuid ja kuidas ma teen oma partnerite osas valikud? Kuidas ma ennast peresuhtes tunnen? Kas olen rahul ja tasakaalus või soovin midagi muuta enda jaoks oma elus? Need on küsimused, millel on meie elukestvas arengus oluline roll. Muutuste loomine algab uudishimust, küsimuste küsimisest, teadlikkuse tekkest ja otsusest muutusele.

Esmakordselt läbi kahe meetodi kohtumise, psühhodraama ja perekonstellatsioonid, kutsume teid töötuppa, kus on võimalik tõsta teadlikkust enesest, oma vajadustest ja saada uut nägemust, milliseid muutuseid on vajalikud.

Psühhodraama on tegevuslik grupitöö meetod, mis sobib hästi loovuse ja spontaansuse vabastamiseks. Grupis on võimalik uurida ja tegeleda oma elu oluliste teemade, suhete ja probleemidega, avastades oma ressursse ja saada toetust.
Konstellatsioonide abil tuuakse nähtavale alateadvuses peidus olevad varjatud seosed, mis teevad pingeliseks meie suhted kodus, tööl, elus erinevates olukordades või ka iseendaga, oma eesmärkidega, tervisega vms. Tuues nähtavaks seosed pereliikmete ja suguvõsas toimunuga on võimalik mõista seoseid teatud süstemaatiliseks kujunenud probleemidega ja neid muuta.

Igal inimesel on võimalus läbi teadlikkuse iseendast kujundada oma kogemusi, suhteid ja eluteed. Probleemid, mured, teemad, mis meid meie elus häirivad on muudetavad ja lahendatavad läbi teadlikkuse ning tegelikkuse tunnistamise.

Grupp on kinnine ja kohtade arv on piiratud, vajalik on eelregistreerimine klillestik@gmail.com , 53 910923 (küsi julgelt infot).

Küllike Lillestik (süsteemne pereterapeut, psühhodraama lavastaja (CP)) ja Heldo Korbe (perekonstellöör)

Perekond on süsteem, milles leiavad aset pidevad vastastikused mõjutused. Igasugune muutus süsteemi ühes liikmes mõjutab süsteemi kõiki teisi liikmeid.

Pere nõustamine või pereteraapia on vajalik, kui pereliikmete mured ning probleemid mõjuvad kogu perele ja peresuhtele.

Pereteraapia ülesanne on abistada perekonda muutuste tekitamisel, mis on vajalikud liikumiseks järgmisele arenguastmele. Teraapias aidatakse leida kõigile pereliikmetele sobivam toimimisviis või omavaheline suhtlemismuster, mis tõstaks tervikuna kogu pere heaolu.

Pereteraapia ja perenõustamine võib aidata paremini toime tulla perekonna erinevate arengukriisidega, parandada omavahelist suhtlemist ja suhte kvaliteeti, taastada suhteid, mis olid siiani välditud, suurendada teineteisemõistmist, oskust jagada ning vastu võtta emotsionaalset toetust, parandada probleemilahendusoskuseid jne.

Perenõustamine ja -teraapia on sobiv ning soovitatav mistahes kooselu perioodis, samuti valmistumisel, nii alles vähest kui ka kaua aega koosolevatele peredele, kui ka lahkuminemisega/lahutamisega seoses.

Lisalugemist www.pereterapeudid.ee

Tunnetekeskne paariteraapia (Emotionally Focused Couple Therapy- EFT) on lühiajaline (8-20 seanssi) struktureeritud paariteraapia meetod, mis loodi 1980-ndatel aastatel Kanadas Sue Johnsoni ja Les Greenbergi poolt. Tunnetekeskse paariteraapia tõhususe kohta on läbi viidud mitmeid uuringuid ning need kinnitavad häid paranemisvõimalusi ja kõige olulisem, stabiilseid tulemusi. Seda teraapiameetodit kasutatakse edukalt mitmesuguste kooseluprobleemide korral ja seda nii traditsiooniliste kui mittetraditsiooniliste paaride puhul.

Tunnetekeskne paariteraapia põhineb emotsioonidel ja võtmetunnetel, mida vaadeldakse juba väljakujunenud suhtemustris. Eesmärk on esile tõsta mittetoimiv suhtemuster ning asendada see uue turvalise mustriga, mis tugineks sügavatel, primaarsetel vajadustel ning annaks märku turvalisusest, toetusest ja armastusest. See lähenemine aitab paaridel tugevdada omavahelist sidet läbi emotsionaalse avatuse ja reageerimise ning loob eelduse kogeda uusi võimalusi kooseluks. Tunnetekeskne paariteraapia eeldab, et mõlemad partnerid soovivad muutusi ning neil on ühised eesmärgid ja pühendumine.

EFT – Emotionally Focused Couple Therapy

Emotionally Focused Couple Therapy (EFT) is a short-term (8-20 sessions) structured method of couple therapy created by Sue Johnson and Les Greenberg in Canada in the 1980s. Numerous studies have been carried out to validate the effectiveness of EFT, confirming significant improvements and, most importantly, stable results. This therapeutic method has been successfully employed for various problems in both traditional and non-traditional couples.

EFT is based on feelings and key emotions viewed within an established relationship pattern. The purpose is to single out a dysfunctional relationship pattern and replace it with a new, secure one, based on deep, primary needs and signalling security, support and love. This approach helps couples strengthen their bond through emotional openness and reacting, thus providing an opportunity for them to experience new ways to be in a relationship. EFT presupposes that both partners are willing for changes to occur, have mutual goals and are committed.

Harville Handrix luues IMAGO suhteteraapiat ja IMAGO dialoogi on integreerinud kokku psühholoogilised, käitumuslikud, vaimsed ja filosoofilised lähenemised. Meil kõigil on oma kujutlus ehk Imago armastusest ja see kujuneb lapsepõlves juba. Me teame, millised on armastuse positiivsed ja negatiivsed küljed. Ja see kujutlus armastusest ning alatedvus juhib meie partneri valikuid. Paarisuhtes tekkivad raskused ei ole seotud vale partneri valikuga, vaid hoopis teadmatusega, mis meid tõmbab teatud tüüpi inimese poole ning miks me käitume nii nagu käitume suhtes temaga.

Imago suhteteraapia aitab luua turvalist ühendust partnerite vahel ning saada kogemust teadlikust suhtest. Imago suhteteraapia sobib nii neile, kes alles alustavad oma ühist kooselu või, kes soovivad juba suhtes olevat head tugevadada, kui ka neile, kes on hädas konfliktidega, kõhklevad, kas see partner on õige, mõtlevad lahkuminemisest jne. IMAGO suhteteraapia sobib ka suhete parandamiseks vanemate ja laste vahel, sõprade vahel, töökaaslaste vahel jne.

Individuaalne psühholoogiline nõustamine saab aidata mõista paremini iseennast, suurendades nii autonoomsust ning toimetulekuvõimet muutustega. See parandadab kohanemisvõimet, korrigeerib enesehinnangut ja tõstab stressitaluvust. Läbi enesemõistmise aga paranevad ka elukvaliteet (sh lähisuhte kvaliteet) ning oskus kasutada oma ressursse. Kuna olen süsteemne perekonna terapeut, siis töötan individuaalsete klientidega süsteemse pereteraapia meetodil, kui tundub huvitav võta ühendust klillestik@gmail.com

Raseduskriis on olukord, kus väheneb naise, mehe ja nende lähedaste toimetulek füsioloogiliste, sotsiaalsete ja psühholoogiliste muutustega või traumaatiliste kogemustega, mis on seotud rasestumisega, raseduse katkemise või katkestamise, lapseootuse, lapse sünni ning emaduse, isaduse ja lapsevanemaks kasvamisega.

Raseduskriisi nõustamine on raseduskriisi nõustaja poolt raseduse planeerimise, raseduse ja sünnitusejärgsel perioodil naisele, meestele ja nende lähedastele psühholoogilise toetuse ning vajaliku teabe pakkumine parema toimetuleku eesmärgil.

Raseduskriisi nõustaja toetab kriisis oleva naise, mehe ja nende lähedaste toimetulekut, rakendades erialaseid oskusi ning kogemusi vastavalt abivajaja vajadustele. Teeb koostööd naise, mehe tugivõrgustikuga ja teiste erialade spetsialistidega.

TRE harjutused (Trauma Releasing Excercises) vabastavad efektiivselt kehasse kuhjunud negatiivsed pinged ja kogemused, mis meie teadlik meel on juba unustanud. See meetod põhineb inimese bioloogilisele ja neuroloogisele võimele päästa end ise traumadest. Harjutuste sarja eesmärk on vabastada keha ja meel tagasi loomulikku lõdvestunud seisundisse.
Kõigil on vaba valik kuidas end stressist ja traumast vabastada. Sageli ei aita rasketest asjadest lihtsalt rääkimine, sest trauma on ladestunud kehasse. Psühhoteraapia ei pruugi alati aidata kui inimene on end pidevalt kontrollivas valveseisundis. Kuna trauma on kapseldunud kehasse, on hea seda hakata lahti laskma just kehast, kusjuures traumade põhjuseid ei pea teadlikult mäletama ega välja kaevama. TRE harjutused ei asenda muidugi professionaalset psühhoteraapiat, kuid on väga tõhusaks abivahendiks.

Kutsume teid kogema ja selgeks õppima TRE harjutusi. TRE harjutused on lihtsad ja kerged õppida ning kehale väga loomulikud, neid võib teha kasvõi iga päev.

Asukoht: Tatari 44/2

Regitreerumiseks kirjuta info@kyllikelillestik.com

Juhendaja: Küllike Lillestik (TRE 1. ja 2. taseme instruktor)

Loe lisaks ja vaata videolõike TRE harjutustest kodulehelt www.traumaprevention.com ja www.tre-estonia.net

Pakun loenguid firmadele, koolidele, meeskondadele, naistele, meestele, peredele, kes on huvitatud loengutest paari- ja peresuhete teemadel.

Info Küllike Lillestik klillestik@gmail.com

Tööandjale!

Tööandjale on ettevõttes olulised inimesed, kes pühenduvad tööle, oskavad meeskonnas töötada, panustavad meeskonda ja ettevõtte suhtlemise kliimasse ning on lojaalsed. Kuid inimene, kellel on kodus suhted sassis, kui käsil on lahkuminek või lahutus, või fookus on oma lähisuhete pealt libisenud muudele elumerelainetele (viies töötaja mõtted tööst veelgi eemale) siis kajastub see kõik ka töötulemutes, lojaalsuses, ettevõtte sisekliimas, kaadrivoolavuses jne.

PREP-paarisuhtekoolitus tugevdab töötaja paarisuhet. Paranevad teadmised ja oskused enda rollist paarisuhtes, kindlus selles osas, kuidas hoida seda head, mis suhtes on ja kuidas lahedada probleeme, mis on tekkinud või võivad veel tekkida. Paranevad suhtelmisoskused ja enesereflektsioon.

Koduse tugisüsteemi tugevnemine, oskused suhelda ja probleeme lahendada, enesejuhtimise teadlikus tagavad ettevõttele pühendunumad, tugevama stressitaluvusega lojaalsed fokuseeritud töötajad.

Huvi lisainfo kohta ja gruppide tellimise kohta PREP-paarisuthekoolitajalt Küllike Lillestik, email klillestik@gmail.com või telefonil 53 910293.

Armastus on nagu haruldane taim. Seda tuleb kasta, selle eest tuleb hästi hoolitseda ja seda tuleb poputada (John Lennon).

Öeldakse, et armuda on lihtne, aga armastada ning iga päev külg-külje kõrval elada, aga hoopis keerulisem. Kutsume kõiki paare PREP-paarisuhtekoolitusele. Nii neid, kes soovivad seda head, mis neil juba on, hoida, kui ka neid, kes on hädas probleemidega ja sooviksid omavahelist suhet parandada.

Paarisuhtekoolitusel kohtuvad paarid teemadega:
– rõõm, lõbu, intiimsus, sensuaalsus, seksuaalsus ja sõprus paarisuhtes;
– suhtlemis- ja probleemilahendusoskuste loomine ja arendamine partnerite vahel;
– kuidas toime tulla erinevuste ja erimeelsustega;
– ootused paarisuhtes;
– pühendumine paarisuhtes ning kooselu kui pikaajaline partnerlus.

PREP-paarisuhtekoolitus sisaldab teoreetilisi teadmisi, praktilisi harjutusi paaris (isiklike teemade jagamine toimub ainult teineteisega), grupiga arutelusid (kus isiklikke asju ei jagata vaid avaldatakse arvamust paarisuhtest kui sellisest), osaleja käsiraamatuga töötamist nii koolitusel kui kodus.

Huvi korral kirjuta: klillestik@gmail.com või helista Küllike Lillestik tel. 53 910923

Koolitajad: Küllike Lillestik (PREP-paarisuhtekoolituse koolitaja, pereterapeut)

Ekstreemsed olukorrad, psühhopatoloogia ja raseduskriisid sünnitusmajas.

Kestvus minimaalne aeg 3h, võimalik tellida ka (1-2 päevast koolitust), või kokkuleppel

Grupi suurus 12-20 inimest, võimalik läbi viia ka suuremate gruppidega nt. 25-50.

Sihtrühm: sünnitushaigla töötajad

Koolitusvorm: tegevuslikud grupitöö meetodid juhtumite läbitöötamiseks, teoreetiliste teadmiste kinnistamiseks (psühhodraama, rolliharjutused), praktilised harjutused, vajadusel loeng jne.

Koolituse eesmärk: anda teadmised raseduskriisist kui olukorrast ja arendada ja muuta sügavamaks empaatia raseduskriisis olevate patsientide suhtes (abort, abort meditsiinilisel näidustusel, raseduse katkemine, lapse surm enne või pärast sündi, traumaatiline sünnitus, haige lapse sünd, horror partus, meeleoluhäired sünnitusjärgsel naisel, psühhootilised seisundid, fantoomrasedus, hüsteeria ja paanika sünnituse ajal ja sünnituse järgselt patsiendil jne), uurides lähemalt, millised on need pered, keda tabab raseduskriisi olukord.

Mis hakkab peres juhtuma, millised on vajadused, küsimused, mõtted, seisundid jne? Milline on inimese toimimine raseduskriisi olukorras ja kuidas kujunevad suhted aitaja elukutsega (arstid, sotsiaaltöötajad, psühholoogid jne). Aitaja elukutse raskused, kui tema patsiendid/kliendid on kriisis. Kuidas kasutada aitaja elukutses peamist tööriista – isiksust? Kursus annab võimaluse leida efektiivsemaid viise isiksuslike ressursside taastamiseks ja paremaks toimetulekuks oma ametis.

Koolitaja: Küllike Lillestik, psühholoog, raseduskriisi nõustaja, psühhodraama tegevuslike meetodite grupijuht.

TRE on meetod, milles kasutatakse kehalisi harjutusi selleks, et vabastada stressi või pingeid kehas, mis on korjunud igapäevaelust, keerulistest situatsioonidest, lühi- või pikaajalistest stressiolukordadest või traumaatilistest kogemustest (nt looduskatastroofid, sotsiaalne või koduvägivald jms). See revolutsiooniline stressi ja traumade tervendamise meetod põhineb kehaterapeudi David Bercelli (PhD) kogemustel ja uuringutel, kes on inimeste traumade ja tervendamise ja uurimisega tegelenud mitmel pool maailmas rohkem kui 30 aastat.

TRE on tõhus eneseabi. Tegemist on kindlas järjekorras sooritatud keha vibreerima panevate stressist vabastavate harjutustega. Need harjutused vabastavad kehasse pingetena ladestunud üleelamised ja traumad. Ainult rääkimine aitab meid traumade ja stressi käsitlemisel vähe. Õnnetusjuhtumist või traumast rääkimine toimib ajukoore tasandil, enamus psühhoteraapiaid mõjuvad meie aju keskmisele osale hõlmates meie emotsioone. TRE meetod toimib aju kõige vanema osa – aju tüve – tasandil, mis tervendab meid väga sügavalt kehasse kuhjunud vanade pingete vabanemise kaudu.

Omandades need harjutused saab neid kasutada iseseisvalt igapäevaelu stressi ja tööstressi maandamisel.

Lisalugemist www.tre-estonia.net , www.traumaprevention.com

Psühhodraama on tegevuslik grupitöö meetod, mis annab osalejale võimaluse uurida oma isiksust, uskumusi ja sisemaailma vastastikuses suhtes teiste inimeste ja ümbritseva maailmaga. Psühhodraama meetod pakub võimaluse enda paremaks mõistmiseks, isiksuse kasvuks ja enda elu paremaks integreerimiseks ühtseks tervikuks nii tunnetuslikel kui ka käitumistasanditel.

Psühhodraama looja Jacob Levi Moreno (1889-1974) uskus, et igas inimeses toimib spontaansusfaktor, mis võimaldab leida olukordadele adekvaatseid vasteid ja loovaid lahendusi. Spontaanust defineeritakse kui uut reageeringut vanades olukordades või adekvaatset reageeringut uutes olukordades. Loovus loob selle, mida varem polnud.
Moreno ise on kirjeldanud psühhodraamat järgmiste fenomenide kaudu: soojendus, loovus ja spontaansus, kohtumine (encounter), kahepoolne empaatia (tele), ühisteadvus ja ühisalateadvus, roll versus ego ja rollivahetus, tegevus.

Suhted on psühhodraamas kesksel kohal. Inimene on suhetes olles alati mingis rollis ja igal rollil on vastandroll. Inimese identiteet tuleneb sellest, milliseid rolle ta loob. Psühhodraama abiga näeb inimene rolle, mida ta mängib ja mida teised mängivad ning aidates taastada spontaansust aitab see ka iseend ja teisi paremini mõista.
Psühhodraamas on võimalik kohtumine, kus üks inimene näeb teist inimest siin ja praegu sellisena nagu ta on, ja teine näeb teda sellisena nagu tema on. Olulisel kohal on jagamine, rääkimine endast ja oma kogemusest antud olukorras. Jagamine võimaldab grupiliikmetel tunda ennast toetatuna ja aktsepteerituna ning saada aru omaenda probleemide universaalsusest.

Psühhodraama terapeutilised aspektid:
• Emotsionaalne (katarsis);
• Kognitiivne (tegevuslik insait);
• Inimestevaheline (tele);
• Kujutlused (“surpulus” reality);
• Käitumuslik (tegevuses väljaelamine);
• Mittespetsiifilised (maagia).

Zerka Moreno on öelnud sõnad psühhodraama kohta: “psühhodraama on võimalus harjutada elu ilma, et sind selle eest karistatakse”.

Leinanõustamise eesmärk on toetada inimesi, kes on kogenud oma elus kaotust ning tunnevad, et vajavad abi kogetuga toimetulekuks ning eluga edasiminekuks.

Lein on loomulik reaktsioon lähedase inimese surma korral. Kuid lein võib järgneda ka muudele kaotustele elus (suhte lõppemine, perest või sõpradest lahkumine, lootuste purunemine, lemmiklooma surm jne). Inimene vajab leinas proffessionaalset sekkumist siis, kui lein hakkab segama tema igapäevast tegevust nagu tööl või koolis käimine, inimestega suhtlemine, otsuste tegemine, magamine ning söömine.